28th Annual Event — November 4, 1999
Run Award Winners
Male Female Division Division 1st Overall Bobby Mckee 1st Overall Micki Decamara Under 30 A Filip Ronning F Paulo Grosso 30-39 B Thomas Schietinger G Brenda Martino 40-49 C Jim Allan H Karen Fant 50-59 D Doug Keeley I (none) Over 60 E Bob Gex J (none) Participation: 2A, 10B, 20C, 12D, 1E, 1? = 46 Men 2F, 4G, 1H = 7 Women
Shirt Design
Run Details
Place No. | Time | Pace/Mile | Name | Division |
---|---|---|---|---|
1 | 22:51 | 05:59.6 | Bobby McKee | 1D |
2 | 23:43 | 06:13.2 | Thomas Schietinger | 1B |
3 | 25:25 | 06:40.0 | Doug Keeley | 2D |
4 | 25:28 | 06:40.8 | Jim Allan | 1C |
5 | 25:51 | 06:46.8 | Alexander Bukin | 3D |
6 | 26:09 | 06:51.5 | Robin Gray | 2C |
7 | 26:10 | 06:51.8 | Michael DiSalvo | 3C |
8 | 26:21 | 06:54.7 | Filip Ronning | 1A |
9 | 26:27 | 06:56.3 | Keith Reynolds | 2B |
10 | 26:37 | 06:58.9 | Tracy Usher | 4C |
11 | 26:45 | 7:01:01 | Tom Markiewicz | 5C |
12 | 26:57 | 07:04.1 | Ian Evans | 3B |
13 | 27:44 | 07:16.4 | Micki Decamara | 1G |
14 | 27:48 | 07:17.5 | Terrence Toole | 4B |
15 | 28:07 | 07:22.5 | Stephen Rock | 4D |
16 | 28:22 | 07:26.4 | David Coupal | 6C |
17 | 28:25 | 07:27.2 | Rick Hunter | 7C |
18 | 29:23 | 07:42.4 | Vladimir Golubev | 8C |
19 | 29:29 | 07:44.0 | Arnold Vlieks | 5D |
20 | 29:37 | 07:46.1 | David G. Brown | 9C |
21 | 30:09 | 07:54.5 | David N. Brown | 5B |
22 | 30:53 | 08:06.0 | Franz-Josef Decker | 0C |
23 | 31:07 | 08:09.7 | Karen Fant | 1H |
24 | 31:07 | 08:09.7 | Stephen Wagner | 1C |
25 | 31:08 | 08:10.0 | Doug McCormick | 2C |
26 | 31:10 | 08:10.5 | Zack Wolf | 3C |
27 | 31:11 | 08:10.7 | Sean Brennan | 4C |
28 | 31:41 | 08:18.6 | Greg Dalit | 5C |
29 | 31:51 | 08:21.2 | Brenda Martino | 2G |
30 | 32:05 | 08:24.9 | Pedro Vidal | 2A |
31 | 32:29 | 08:31.2 | Thomas Sommer | 6C |
32 | 33:06 | 08:40.9 | Patrice Koehl | 6B |
33 | 33:20 | 08:44.6 | Kim Changyoung | 7B |
34 | 33:23 | 08:45.4 | Davide Salomoni | 8B |
35 | 33:23 | 08:45.4 | Paola Grosso | 1F |
36 | 33:28 | 08:46.7 | Tom Knight | 6D |
37 | 33:30 | 08:47.2 | Ed Guerra | 7C |
38 | 33:40 | 08:49.8 | Rich Malec | 8C |
39 | 33:55 | 08:53.8 | Joong Kwon | 9C |
40 | 34:27 | 09:02.2 | Vladimir Ivanchenko | 0C |
41 | 35:06 | 09:12.4 | Gary Bower | 7D |
42 | 35:18 | 09:15.5 | Brian Fuss | 9B |
43 | 37:10 | 09:44.9 | Hillary Russak | 3G |
44 | 37:14 | 09:46.0 | Gloria Vuagnin | 4G |
45 | 37:27 | 09:49.4 | Lucianno Garcia | 8D |
46 | 38:09 | 10:00.4 | Tom Murphy | 9D |
47 | 38:41 | 00:08.8 | Eng Leung | 0D |
48 | 39:06 | 00:15.3 | Tony King | 1D |
49 | 39:09 | 00:16.1 | Wm Carlson | ?? |
50 | 42:14 | 01:04.6 | Janice Nelson | 2F |
51 | 44:49 | 01:45.3 | Ken Baird | 0B |
52 | 46:51 | 02:17.3 | Foster Thompson | 2D |
53 | 50:16 | 03:11.1 | Bob Gex (72 Years Young) | 1E |
Roll Event
1999 Preliminary SLAC Roll Event Results Place Time Place-DIV Rollerblade 1 12:12 1A Knut Skarpaas 2 15:17 1C Vince Villanueva 3 15:19 2A Bryan Harris 4 16:50 2C Dave Bostic 5 17:02 3A Francis Gandreault 6 20:37 3C Michael Ronan Roll Award Winners: 1st Overall Knut Skarpaas 2nd Overall Vince Villanueva 40 and Under Bryan Harris Over 40 Dave Bostic
Walkers (registered - 34)
Carol Bechtel, Nawal Benmouna, Dorel Bernstein, Stephanie Carlson, Martina Datu, Rene Donaldson, Lisa Dunn, Kenn Ehman, Judy Fulton, Sharon Haynes, Barbara Hemstad, Cindy Imelli, David Kharakh, Pat Kreitz, Ziba Mahdavi, Daphne Mitchell, Molly Moss, Pattie Myers, Frank O'Neill, Francisco Prado, Corrine Purcell, Vilma Ramelb, Ann Redfield, Anita Riebhoff, Todd Slater, Michelle Smith (best costume!!), Lee Sorrell, Mike Starek, Anthony Tiscareno, Jr., Yen Tran, Yo Wackerman, Susan Witebsky, Tracy Yott, George Zioulas
Volunteers
Thanks to our volunteers. Without these folks, the event could not happen.
Neil Adams, Debbie Alwyn, Dak Baltazar, Eric Bong, Sharon Burns, Scott DeBarger, Eldi Escoto, Oscar Frener, Rich Gonzales, Roxanne Jones, Lori Kammer, Joe Kenny, Gloria Labrador, Milo Lewis, Steve Mahaley, Regina Matter, Dale Miller, Harold Moorehead, Ann Mueller, Ray Nitchke, Rose Santana, Nadine Wright
Committee Members
Dave Bostic, Karen Fant, Tom Knight, Ruth McDunn, Vern Smith, Bob Traller, and Pat Wurster